andrea-veresova_biografie

Biografie

Mgr. Andrea Verešová se narodila 28. června 1980 v Žiline, kde úspěšně absolvovala Belgické lyceum /1994 -1999/. Od roku 2000 studovala na právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze.

Už v prvém ročníku gymnázia /1994/ se stala Miss Žilina, o rok později získala titul Miss středních škol Slovenska, další rok se stala vítězkou v soutěži Ellite Model Look, po kterém získala 3letý kontrakt v Paříží. Spolupracovala s věhlasnými módními domy a firmami – Channel, Kookai, Nina Ricci, Loreal, Tony and Guy, Wella, Armani, Roberto Cavalli, Valentino a mnoho dalších, fotila pro známé časopisy jako Vogue, Madame Figaro, Votrebeauté, Maire Claire, Harper’s Bazar, Glamour, La Femme, Vitalité, Cosmopolitan, atd. fotila se slavnými fotografy jako Patrick de Marchelier, Mario Testino, DavidLaChapelle atd.

Působila 2 roky v Miláně a pracovala jako modelka s nejlepšími agenturami z Německa, Řecka , Španělska a USA, kde získala mnoho zajímavých kontraktů, světových kampaní a reklam.

V roce 1997 bola Kráľovnou krásy – Queen Slovakia a v roce 1999 se stala Miss Slovenska. V roku 2000 byla zvolena za Miss 10-leté etapy souťěží krásy – Miss desetiletí.

6 let byla přítelkyně známého hokejisty Jaromíra Jágra, žila střídavě v Čechách a USA, úspěšně se věnovala světovému modelingu.

Studovala na právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. V roce 2006 úspěšně absolvovala státní závěrečné zkoušky zakončené titulem Magistra.

Momentálně je vdaná za advokáta JUDr. Daniela Volopicha. Mají spolu dvě děti, dceru Vanessu a syna Daniela Tobiase.

Plynule ovládá několik jazyků: francoužštinu, angličtinu, nemčinu a italštinu. Několik let navštěvovala kurzy španělského jazyka, společenského tance, výtvarného umění a umělecké tvorby. Byla členkou herecko–dramatického klubu a členkou lidového souboru Lieska.

Andrea je modelkou, moderátorkou, herečkou, absolventkou právnickéj fakulty.